Výročí každoroční přehlídky v OdráchDivadlo, recitace, tanec nebo hudba. Všechna tato umělecká odvětví se v průběhu jednoho týdne vystřídala na jubilejním dvacátém pátém ročníku celostátní přehlídky církevních škol v zájmové umělecké činnosti v Odrách, která se uskutečnila od 3. až do 6. dubna. Na tuto sešlost přijelo celkem dvacet tři církevních škol z celé České republiky (dokonce i ze Slovenska) a mezi nimi i naše Katolické gymnázium z Třebíče.

Postup byl jednoduchý. Každá ze škol předvedla jedno či několik ze svých vystoupení pod hodnocením odborné poroty, která měla poté odpolední seminář, ve kterém se jednotlivá vystoupení rozebrala s konkrétními účinkujícími. Po zhodnocení pak bylo vybráno několik nejlepších, kteří se dostanou na galavečer, a budou mít možnost předvést svůj výkon ještě jednou před zraky nejen ostatních studentů, ale také veřejnosti a rodičů účinkujících.

Možná se ptáte, jak si vedla naše devítičlenná výprava. Z našich osmi vystoupení se na galavečer dostala mezi dvacet nejlepších celkem tři čísla. Taneční vystoupení lidí kvarty s názvem Ready for It?, recitace Jana Míška z 1. A s textem od Zdeňka Svěráka - Betlémské světlo a nakonec recitace Moniky Královské z 2. A s textem Nech nás zaplakat. Pokud by vás zajímaly fotografie i z ostatních vystoupení ostatních škol a i té naší, stačí kliknout na odkaz: http://www.cssodry.cz/detailalbum.aspx?IDAlbum=65

Vzhledem k tomu, že se jednalo o jubilejní 25. ročník, byl připravený také bohatý program, jako například koncert Hradišťanu, Oderský a Brněnský sbor nebo závěrečný koncert Pavla Helana. Dále například nabídka bohoslužeb nebo krátkého LARPu.

Z pohledu účastníka musím pochválit organizátorskou stránku celé akce, ke které nemám připomínky. O studenty bylo postaráno od stránky přespání až po stravování dostatečně. Nenacházím tak žádného křivého svědectví ani proti kuchařům.

Nyní pouze krátké shrnutí k závěru. Z celé akce jsem si přivezl samé pozitivní vzpomínky a doufám, že budu mít šanci se do Oder opět někdy vrátit a opět se stejným nadšením odjíždět domů. Pravda, návrat do reality po týdnu plném kultury trochu bolí, ale i to k tomu patří. Ještě jednou děkuji Odrám za zpříjemnění tohoto školního roku.