Rekord pokořen

Studentská stávka

Vítejte v novém školním roce. Naše škola to opravdu dokázala. Společnými silami jsme na začátku třetího zářijového týdne umožnili pokoření českého rekordu ve skládání papírových lodiček. Mimo nás všechny, kteří jsme byli do klání zapojeni skrz školu, se podařilo přesvědčit další tisíce lidí a dnes už známe finální výsledek. Není ale od věci si připomenout, co všechno předcházelo samotnému happeningu na Karlově náměstí.

Vše začalo před koncertem kapely „Hm…“ v rámci březnové slavnosti školy v Hotelu Atom. Tehdy před nás předstoupil Vítek Oplatek s první složenou lodí z dílny ředitele školy. Tím symbolicky vydal pokyn začít na rekordu pracovat.

Téměř v každém rohu školních chodeb se objevily velké koše, u nichž byl dostupný návod, jak lodičku postavit. Když se i to zdálo málo, uspořádalo se hromadné skládání ráno před začátkem školy, kdy tým námořníků z nižších ročníků odchytával studenty, kteří ještě ruku k dílu nepřiložili. Nutno říct, že hlavní slovo ve skládací mánii měl Halahoj a bez něj by všechno bylo o dost chudší. Koše byly instalovány postupně i do různých firem, skládalo se na třebíčském Majálesu, na veletrhu volného času na Podzámecké nivě a na mnoha dalších místech a akcích.

Veškerá snaha byla zúčtována 17. září na Karlově náměstí, kde se konala událost, při níž se lodičky sčítaly. Přítomen byl i starosta města, který pronesl několik slov o naší škole a jeho vztahu k ní. „Na Katolickém gymnáziu studovala, respektive ho i absolvovala celá polovina mých dětí,“ zavzpomínal Pavel Janata. Popřál škole k 25. výročí mnoho úspěchů a ocenil úspěšnost církevního školství jako takového. Poté se ke slovu dostal ředitel školy, který shrnul, co všechno naše gymnázium v následujícím období čeká a na jaké oslavné akce se můžeme těšit.


Rekord
Rekord

To důležité přišlo ale až poté, když vystoupil představitel agentury Dobrý den Luboš Rafaj zapisující rekordy do České knihy rekordů a kuriozit. Ten vydal pokyn ke sčítání lodiček rozprostřených po modré plachtě. Do boje se vrhly desítky mladších studentů a lodičky se kupily do hromádek po stovkách. Až bylo hotovo, proběhl zápis. Ceremoniál narušilo přinesení dalšího pytle s papírovými koráby, takže sčítání pokračovalo dál. Po všech podstatných krocích Luboš Rafaj předstoupil s výsledkem před publikum složené ze studentů a zaměstnanců školy. „Děkuju moc, že jste si chtěli zablbnout, že jste si chtěli hrát a že jste přitom vytvořili rekord. Zúčastnilo se vás čtyři tisíce osm set - a teď je to zajímavý – dvacet pět. Takže ten rekord je 4825,“ slavnostně ohlásil Rafaj a údaj odvezl do Pelhřimova, kde škole vystaví certifikát a zapíše rekord do příští České knihy rekordů. Číslo 25 na konci je skvělý symbol pro významné čtvrtstoletí naší školy. Přejeme jí tedy všechno nejlepší a ať tento velký počin posílí naše vnitřní sebevědomí. Děkujeme všem zúčastněným.


Video z akce: