Pouť do ŘímaByla neděle odpoledne a naše dvacetičlenná skupinka vyrazila na dlouhou cestu. Přepravovali jsme se vlakem. Cesta byla bez problémů až do chvíle, kdy nám byla před Římem oznámena sněhová kalamita. Podle nás to však žádná kalamita nebyla. 😃 Sněhu zas tolik nebylo. 😃 Díky této kalamitě jsme na místo dorazili cca o čtyři hodiny později. Cestovali jsme přes 24 hodin. Ale i tu cestu jsme si užili. Hráli jsme karty, pokoušeli se hrát Bang, a dokonce i zkoušeli, kolik lidí se vejde do jedno kupé. 😃

Po celý pobyt jsme byli ubytovaní v Nepomucenu (papežská kolej pro české a moravské bohoslovce).

Navštívili jsme mnoho památek např. Koloseum, Lateránskou baziliku, baziliku sv. Pavla za hradbami, Vatikán, Forum Romanum, Fontánu di Trevi, Pantheon, Andělský hrad, Fontanu čtyř řek na Navoně, Assasi a mnoho dalších.

Assisi bylo pro mě největším překvapením. Tak krásné město jsem ještě neviděla! Bylo to vážně nádherné. V Assisi jsme strávili celý den. Počasí nám však moc nepřálo. Celý den pršelo a byla neskutečná zima, ale stálo to za to!

Ochutnali jsme zde také typické italské jídlo, pizzu. Ochutnali jsme obě varianty. Jak tu geniální tak i tu pěkně hnusnou, kterou jsme ochutnali v Assisi. A nesmím zapomenout na italskou zmrzlinu. Ta byla skvělá! Ve zmrzlinárně, v které jsme byli, bylo více než 150 různých příchutí. Takže jsme zde strávili dlouhou dobu.

Velký zážitek byla také středeční audience s papežem Františkem. Vidět papeže naživo se jen tak někomu nepodaří. Procházel kousek od nás. Kdyby naproti nám nezabrečelo dítě, tak k nám možná i přijde pro příště: vezměte si na audienci s sebou dítě = větší pravděpodobnost, že k vám papež přijde).

Celá pouť byla naprosto skvělá! Nezapomenutelný zážitek! Nová přátelství! A mnoho dalších… Celé bych to shrnula jednou větou: BYLO TO LOVELY!