Něco málo na začátek…Bylo mi řečeno „napiš předmluvu“. Tak tu teď sedím a přemýšlím, co rozumného, skandálního, nebo vtipného Vám povím. Co si budeme povídat…předmluvy stejně skoro nikdo nečte, ale těm pár nadšencům, co to dělají, chci poděkovat. Celkově všem, co jste si rozklikli odkaz s naším staronovým časopisem, chci poděkovat. Ať už nám věříte, že časopis KG pozvedneme z popela, nebo Vás jen zajímá, co se to potkalo za bandu naivních pisálků, kteří se snaží dostat se do podvědomí života „ZaZdí“. Chci poděkovat všem, díky kterým mohlo toto naše mistrovské dílo začít vznikat: celé redakci, technické podpoře, špehům v učitelském sboru…

Náš cíl je, aby se nám dařilo vymýšlet zajímavá témata a náměty na články každý měsíc. Nečekejte popis každé akce, co se odehrála u nás ve škole. Od toho máme přece stránky školy. My chceme spíš jako mladí, tvrdohlaví a drzí studenti sdělovat naše postřehy, a vlastně třeba naprosto nepodstatné věci, dalším studentům. Rozhodně uvítáme Vaše názory, nápady, nebo i články. Přece jen externích „zaměstnanců“ není nikdy dost.

První číslo jsme se trošku sobecky rozhodli vydat v době konání našeho festivalu „Za Zdí“ a doufáme, že nám pomůžete časopis dále šířit a zlepšovat. Také doufáme, že pokud jste stejní rebelové jako my a čtete v hodinách všechno jen ne definice v učebnicích a sešitech, navštívíte i naše stránky, a alespoň z části Vám tu hodinu fyziky zpříjemníme.

Carpe diem, přátelé.