Lov se přesouvá na televizní obrazovky

LOV


Jeho jméno bylo Geralt z Rivie. Byl to zaklínač. Jeho příběh započal na stránkách knihy, po té se přesunul na obrazovky hráčů a nyní míří do televize. Legendárního zabijáka monster čeká nové zpracování. Již v květnu loňského roku jsme věděli, že Netflix zakoupí práva na tuto herní i knižní sérii, a hodlá na toto téma zpracovat seriál. Tehdy toto téma ale bylo ještě velice vzdálené. Po více jak roce se ale konečně dozvídáme informace ze zákulisí. Uplynulý měsíc zveřejnili tvůrci seriálu jak obsazení hlavních rolí, které některé z fanoušků moc nepotěšilo, tak i podrobnější informace o natáčení a premiéře.

Ne všechny informace, které se po internetu rozšířily, byly ale pravdivé. Po nějakém čase je dokonce samotní tvůrci popřeli a uvedli na pravou míru. Do premiéry seriálu sice ještě nějaký čas zbývá (mluví se o roce 2020) a spousta věcí dosud veřejnosti není známá, takže se zatím musíme smířit s tím, co máme.

Tvůrci seriálu a obsazení

Na přípravě a tvorbě seriálu se samozřejmě podílí spoustu lidí, nelze je tedy vyjmenovat ani polovinu z nich. Můžeme se ale setkat se slavnými jmény. Například vedoucím vizuálních efektů se stal Julian Parry. I pokud jste toto jméno nikdy neslyšeli, tak jste museli slyšet aspoň o seriálu, na jehož tvorbě se také podílel: Vikingové. Režie se ujala Lauren Schmidt Hissrich, která v minulosti pracovala na seriálu Daredevil.

Zdaleka nejzásadnější zpráva se ale týká hlavní role. Obsazení významných rolí vždy bývá problém a ani zde to nebylo jednoduché. Poté, co tvůrci představili Henryho Cavilla (většina z vás ho může znát jako Supermana z filmu Muž z oceli nebo jiných snímků z univerza DC Comics), jako Geralta z Rivie, se na ně spustila řada negativních ohlasů. Většina fanoušků je ale přesvědčena, že Henry zvládne roli zahrát na výbornou, už jenom proto, že stejně jako režisérka seriálu hrál hry a četl i některé z knih.

Když jsem mluvil o nepravdivých informacích, které po internetu kolovaly, měl jsem na mysli obsazení Ciri. Jedná se o jednu z nejhlavnějších postav celé ságy a nikomu nebylo zrovna po chuti, když Netflix vyhlásil konkurz na Ciri s podmínkou, že herečka musí být tmavší pleti, přesto že Sapkowski ji popisuje jako dívku bledé pleti. Týden po tom, co se tato informace dostala na veřejnost, tvůrci popřeli, že by takovou podmínku na konkurz pro Ciri skutečně dali. Tím ukončili „kauzu tmavé Ciri“, která měla ve finále jediný účinek - a to úspěšnou reklamu pro seriál, za kterou tvůrci nemuseli zaplatit ani korunu.

Čím se bude seriál zabývat?

Stejné téma se řešilo už dřív, když vycházela hra. Bude se nová adaptace držet knižní předlohy a bude jí do puntíku kopírovat, nebo se bude držet zásadních bodů, ale ostatní věci si udělá po svém? Jak moc se hra držela knihy, už dnes víme. Většina postav zůstává stejná a pár částí příběhu se ve hře také objevilo. Zároveň si ale hra vytvořila nové zápletky, které se ale v ničem nepřou s těmi knižními. Fanoušci Zaklínače si tedy chválí jak knihu, tak hru. Seriál se pokusí o to samé. Hra knihu ztvárnila jedním způsobem, a seriál by to měl udělat způsobem zcela jiným. To jsou ale jen neoficiální informace z rozhovorů s herci a tvůrci, které nebyly ani vyvráceny, ale ani potvrzeny. Dá se ale říct, že se to může ještě změnit. Karty jsou už totiž rozdány, aniž bychom je viděli. Poslední novinka, o kterou se s vámi v tomto článku podělím, se týká scénáře. Poslední epizoda už je dopsaná. Režisérka to oznámila na svém twitteru. Nejedná se tedy o žádný drb, nýbrž fakt. Nyní přichází řada na herce, a po nich jsme na řadě my, diváci.