Je SPD opravdu Svoboda a přímá demokracie?


Ruuská vlajk


Zdůrazňuji, že článek má informační účel!

Tomio Okamura, toto jméno zná drtivá většina obyvatel České Republiky. Lidé, kteří nejsou jeho obdivovateli nebo příznivci, si nejspíš řeknou, že je to český politik s trochu radikálním názorem na uprchlíky nebo předseda strany SPD či kandidát na prezidenta v roce 2013. Díky radikálnímu podle mě až xenofobnímu názoru na migraci a islám získala jeho strana Svoboda a přímá demokracie v loňských volbách do Poslanecké sněmovny podporu více než 10 % voličů. Na svém facebookovém profilu má dokonce více než 266 000 příznivců. A právě jeho facebookový profil, Tomio Okamura – SPD, se vám dnes pokusím přiblížit.

Začal bych asi tím, jak se mu podařilo zaujmout více než 266 000 uživatelů právě na Facebooku. Důvodem je, že se jedná o recyklovaný profil, který existuje již od roku 2011. Zde již v minulosti vystupoval jako předseda strany Úsvit přímé demokracie, se kterou je spojeno mnoho neobjasněných kauz, nebo jako senátor. Postupně tedy získal velké množství „fanoušků“.

Když si jeho profil rozkliknete a pročtete pár příspěvků a komentářů, nejspíš to ve vás vyvolá pocit, že s jeho příspěvky každý souhlasí. Nenajdete zde totiž žádný jiný názor než ten souhlasný. A nachází se jich tu požehnaně. Důvodem je, že administrátoři této stránky mažou a blokují všechny, kteří i jen z malé části s tvrzením v příspěvku nesouhlasí. V divákovi to tedy vyvolává pocit, že jeho názory jsou správné, když tu nejsou k vidění žádné negativní komentáře.

Účet je také plný fake profilů, které sdílí informace z dezinformačních webů a píší někdy až fanaticky souhlasné komentáře Asi si každý domyslíme, kdo takové profily tvoří. Někomu se tedy může zdát, že si trochu protiřečí s názvem své strany Svoboda a přímá demokracie. Nebylo by to poprvé, kdy si jeho strana s něčím protiřečí. Například jako níže ve videu.Za zmínku stojí také SPD expert na kulturu Miloslav Rozner a jeho předvolební interview na ČT 24 nebo slavný výrok o „pseudokoncentráku“. Možná proto je strana SPD obecně tolik „vysazená“ proti České televizi.Zde přikládám pár komentářů od fake profilů. Nepravost profilu se dá zjistit tím, že byl založen třeba den předem, nemá žádné přátele a „lajknul“ pouze stránku Tomia Okamury.Jak zde můžete vidět, vše nemusí být tak, jak se zdá. Zajímavostí třeba je, že Tomio Okamura byl v roce 2011 porotcem soutěže Nejkrásnější cizinka Česka. Na závěr přikládám video, na které si každý může udělat názor sám.