Inaugurační projev prezidentaNejspíše jste zaregistrovali nedávný projev prezidenta České republiky, který byl pronesen na inauguraci. V tomto projevu zároveň pan Miloš Zeman shrnul předchozích pět let jeho vlády na Pražském hradě, a také nastínil průběh dalších pěti let jeho působení.

V první části, tedy ve shrnutí předchozích let, "vypíchl" Miloš Zeman například setkávání s občany, kterých provedl přes čtyři tisíce. Pochvaloval si hojnou účast a velmi zajímavá témata, která spolu rozebírali.

Další část byla zaměřena na tři problémy, před kterými Miloš Zeman varoval veřejnost před pěti lety. Prvním z nich bylo působení neonacistických bojůvek v české společnosti. K tomu se váže "známkování a hodnocení" politických stran, o kterém taky byla řeč. Miloš Zeman prohlásil, že až na jednu výjimku, žádnou z dalších politických stran nesoudil a nehodnotil. Dalším problémem, na který poukazoval Miloš Zeman před pěti lety, byla ekonomická kriminalita. Tu zhodnotil jako zlepšující se, ale přece jenom poukázal konkrétně jako na podle něj "jednu velkou skvrnu", na Zdeňka Bakalu. K tomu se poté ještě konkrétněji vyjádřil. Dalším z bodů bylo manipulování veřejnosti, tedy média. Zde poukázal na několik novin či serverů, patřících do vlastnictví Zdeňka Bakaly. Mohlo to tedy vypadat jako vyřizování si osobních účtů na inauguraci, kdy jeho média napadal, zmínil se o novinářích a mnoho dalšího. Takto ve zkratce byla probrána minulost předchozího působení Miloše Zemana.

Dále byl projev zaměřen na budoucnost. V té byly uvedeny další tři faktory (základní dimenze). Ekonomická, sociální a politická. Konkrétněji se zaměřil na ekonomickou a politickou. V ekonomické byl kladen důraz na zvýšení zisků, které, podle Miloše Zemana, ale budou znamenat zvýšení produktivity práce a podobně. Celá tato část byla přirovnávána k Baťovi. A nakonec politická část. V té bylo zaměření na více přímých voleb, povinnou volební účast a vylepšení celostátní situace (přirovnání ke Švýcarsku). Podle Miloše Zemana nám brání v některých věcech strach politiků. A jestliže ten bude převládat, "nestaneme se Švýcarskem".

Nakonec úplně na závěr byl uveden další server, který vydal anketu o úmrtí Miloše Zemana, kdy se většina lidí shodla na roce 2020. Kolem tohoto tématu pan prezident zalaškoval a ukončil svůj projev s tím, že plánuje žít až do devadesáti let.

Takto tedy opravdu krátce k inauguračnímu projevu. Miloš Zeman na postu prezidenta zůstane dalších pět let. Kdybyste dostali chuť zkouknout celý projev, nebude problém ho najít na hned několika stránkách. Na to, jak si povede Miloš Zeman v dalším volebním období, si budeme muset počkat.